Msze Święte:

Dni powszednie:

Niedziela:
12:15; 18:00
::: Dziś wtorek, 05 maja 2015 r, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara .

KATECHEZY DLA NARZECZONYCH W DEKANACIE TRZEBIŃSKIM

• Katechezy odbywają się w Domu Parafialnym (przejeżdżając bramę główną po lewej stronie), w sali na dole (wejście schodami w dół z boku budynku)
  • Cały cykl obejmuje katechezy w cztery kolejne niedziele oraz trzy rozmowy w Poradni Rodzinnej
  • Ilość miejsc nie jest ograniczona
  • Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
  • Tematy poszczególnych spotkań są następujące:
  1. Małżeństwo jako Sakrament i Etyka małżeńska
  2. Odpowiedzialne rodzicielstwo i Planowanie rodziny
  3. Psychologia życia rodzinnego i Zbawcze działanie Chrystusa w Sakramencie Pokuty
  4. Uczestnictwo we mszy świętej i Apostolstwo rodziny w kościele
  • Początek katechezy o godz. 14:30. Czas trwania: 2 x 45 minut
  • Najbliższe katechezy w roku 2013/14 odbywać się będą w cztery kolejne niedziele października 2014, lutego, marca i maja 2015.
  • Poradnia Rodzinna jest czynna w tym samym miejscu, od godz. 17:00, w każdy czwartek roku, z wyjątkiem: lipca i listopada. W nagłej potrzebie także w tych miesiącach możliwe jest spotkanie z prowadzącą poradnię - p. Bernadetą Głogowską, po umówieniu się telefonicznym (tel. 0602 439 362)
  • Koszt całego cyklu wynosi 50 zł. od osoby (wynagrodzenie prowadzącej poradnię, zakup materiałów, koszty utrzymania sali)
  • W razie konieczności można skorzystać z innych okolicznych katechez, np. w Chrzanowie (informacja tel. 32 623 26 24)

DWUDNIOWE KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

Możliwe jest odbycie całego cyklu katechez w ciągu dwóch dni weekendowych. Organizowane są one w parafii św. Mikołaja w Chrzanowie:
Weekendowe spotkania dla narzeczonych trwają w sobotę od godz. 8.30 do 18.30 oraz w niedzielę od 9.00 do 15.00.Chętni do udziału w kursie powinni koniecznie wcześniej zgłosić swą obecność.

Zapisy przez specjalną stronę internetową: www.narzeczeni-chrzanow.pl - można również w razie pytań zgłosić się osobiście w kancelarii parafialnej, a także telefonicznie: 32 623 26 24 lub 691 947 474 od godz. 9.00 do 12.00 i w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

Można również zapisać się w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywa się w formie dwudniowych spotkań narzeczonych, prowadzonych przez kapłana i parę małżeńską. Spotkania odbywają się w Domu św. Józefa, czyli w budynku przy ul. Mickiewicza 7 (budynek w kolorze oliwkowym, wejście przez bramę, sala na pierwszym piętrze).
Parafia nie zapewnia noclegu.

Więcej informacji na temat tych i innych form katechez dla narzeczonych otrzymasz w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin krakowskiej kurii, Kraków ul. Wiślna 12/7, tel 12 62 88 229 i na stronie internetowej: http://www.wdr.diecezjakrakow.pl/

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 5410065 razy